BLOKOWANIE BANKOWOŚCI

KREDYTCZYSTE POWIETRZE

Gdy pojawiły się nowe pomysły i marzenia, a Ty potrzebujesz gotówki na ich realizację.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Kredyt z dotacją na częściową spłatę kapitału kredytu przeznaczony jest na sfinansowanie  przedsięwzięć  polegających na wymianie starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy oraz przeprowadzeniu niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku, a szczegółowo określonych w Programie Priorytetowym NFOŚiGW „Czyste Powietrze”PROGRAM

ŚRODKI Z KREDYTU MOŻESZ PRZEZNACZYĆ NA:

Z KREDYTU CZYSTE POWIETRZE I DOTACJI MOGĄ SKORZYSTAĆ WŁAŚCICIELIE I WSPÓŁWŁASCICIELE:

W programie Czyste Powietrze można uzyskać dotację w wysokości do 66.000 zł. dla podstawowego poziomu dofinansowania oraz do 99.000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Wysokość dotacji będzie zależeć od tego jakie nowe źródło ciepła planujesz i jaki będzie zakres prac, które planujesz przeprowadzić.

MOŻESZ OTRZYMAĆ DOTACJĘ:

Kredyt zabezpieczony bezpłatną gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach portfelowej linii gwarancyjnej Ekologicznego Funduszu Poręczeń i Gwarancji (EFPG) w wysokości do 80% kwoty udzielonego kredytu na spłatę kapitału kredytu i obejmuje wyłącznie niespłaconą kwotę kapitału kredytu.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,14%.
Reprezentatywny przykład: Całkowita kwota kredytu( bez kredytowanych kosztów) 30 000 PLN, całkowita kwota do zapłaty 41 445,55 PLN, oprocentowanie stałe 9,7% w skali roku, całkowity koszt kredytu 11 445,55 PLN (w tym: prowizja 0 PLN, odsetki 11 445,55 PLN), 84 miesięczne raty równe, w tym 83 raty po 493,81 PLN , rata ostatnia w wysokości 459,32 PLN. Kalkulacja została sporządzona na dzień 07.01.2024r. na reprezentatywnym przykładzie.
Niniejszy materiał ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Każdorazowe przyznanie kredytu uzależnione jest od pozytywnej oceny zdolności kredytowej i wiarygodności kredytowej Wnioskodawcy.

PRZYDATNE INFORMACJE:

Aktualne dokumenty Programu „Czyste Powietrze” znajdują się również na stronie www NFOŚiGW pod adresem: https://czystepowietrze.gov.pl/wez-dofinansowanie/dokumenty-programowehttps oraz poszczególnych WFOŚiGW